Hrdinná samurajka padla v boji

31.8.2016 | rsh

Rozloučení s Věrou Čáslavskou proběhne v pondělí 12. září od 10 hodin v Národním divadle.

Hrdinná samurajka padla v boji

Česko-japonská společnost ztratila svou charismatickou čestnou předsedkyni, naše srdce mimořádně blízkého a vnímavého člověka, miliony lidí po celém světě svou ikonu.

V česko-japonských vztazích byl „fenomén Čáslavská“ zcela ojedinělým úkazem. Bez ohledu na prostocviky režimu a libost či nelibost politických reprezentací, působila Věra více než 50 let jako spolehlivý svorník. V očích a hlavně srdcích Japonců byla živoucím důkazem toho, že Čechy nemožno nemilovat, neobdivovat, nefandit jim. Od tokijské olympiády až dodnes. Nejen svými výkony a svým šarmem, ale zejména svou povahou a svým životem, kterým podávala jasné svědectví celému světu.

Věra pevně věřila, že kdysi byla samurajkou, věděla, jaký závazek z toho plyne - a samurajským mečem se ani dnes nepyšnila jen tak pro nic za nic.

Více na vera-caslavska.japan.cz, kde můžete připojit svůj podpis na kondolenční listinu.


Warning: include(../www/inc/footer-univ.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/18982/japan_cz/articles/index.php on line 323

Warning: include(): Failed opening '../www/inc/footer-univ.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php72/share/pear') in /data/www/18982/japan_cz/articles/index.php on line 323