Petr Soukup: Milovat šohaiku

20.3.2017 | čjs

Petr Soukup: Milovat šohaiku

Nově vydanou sbírku poezie Petra Soukupa lze zakoupit osobně v Kulturním a informačním středisku ČJS, Na Můstku 8/380, Praha 1 v otevíracích hodinách (Po – Čt 12.00 – 17.00) za cenu 250 Kč (členové ČJS 230 Kč), nebo objednat na adrese office@japan.cz. Cena nezahrnuje poštovné a balné.

Česká poezie

Všechny sbírky, které doposud Petr Soukup vydal, byly postavené na humoru. Milovat šohaiku, jak už název napovídá, je odkrytí neznámé části autorova světa. Příroda, láska, život a smrt, to jsou hlavní témata tohoto počinu. Nejedná se o klasická haiku, autor dodržuje pouze jejich stavbu, tedy 5, 7 a 5 slabik. Jinak píše zcela volně a svobodě. Každý verš má i svůj překlad, o který se postarala Yukiko Tokuda, a ilustrace ztvárnila Zuzana Osako. Ta pochází z jižní Moravy a část života prožila v Japonsku, takže ideálnější ilustrátorku snad ani nebylo možné nalézt. Sbírka vychází v limitované edici 5. 3. 2017, tedy k autorovým třicátým narozeninám; každý výtisk je jím očíslován a podepsán.

Spot ke knize:

 

Stránky autorů:
www.zuzanaosako.com

Brožovaná s klopami, na speciálním papíře, formát 115x155 mm, 112 stran
Datum vydání: 5. 3. 2017

Vydává jakožto soukromý tisk v limitované edici Petr Soukup, info@petrsoukup.cz, www.petrsoukup.cz

K vydání připravilo Nakladatelství ČAS s.r.o., Slepá 246, 252 03 Řitka
info@nakladatelstvicas.cz, www.nakladatelstvicas.cz

Informace o autorovi:

Petr Soukup (1987) maturoval na SOU elektrotechnickém v Plzni a vystudoval režijní školu SČDO v Brandýse nad Labem. Svou první básnickou sbírku Darebák vydal již v roce 2006 v plzeňském literárním klubu Ason. Od roku 2008 žije v Praze. Věnuje psaní básní, glos, sloganů a hudebním textům, zejména pro interprety, jako jsou Roman Dragoun, Memphis, Monika Bagárová, Varhan Orchestrovič Bauer, Trigger, Slávek Janda, ovšem nejvíce jich napsal pro skupinu Abraxas. Zhudebňovány jsou i jeho básně, kde je interpretem on sám. Několikrát do roka vystupuje při autorských čteních svých textů a básní. Je bojovníkem proti nudě a duševnímu stárnutí. V Nakladatelství ČAS dosud vydal tituly 2/3 chlapa (2013), Skecy (2015) a Vyšší plevel (2016). Nakladatelství ČAS také k vydání připravilo jeho sbírku Milovat šohaiku (2017).

UKÁZKY:

Nemám ti co říct
Tak všechno jenom píšu
Je toho tolik

Pramen tu bude
Jen já už tu nebudu
Vzpomeneš si, vím

Je tak intimní
Ten čas s tebou, co dnes mám
Ještě bude noc

Buch, buch! - Mé srdce
Tak tluče na tvou bránu
Jsi moje rána

Bojím se ledu
Když neznám jeho sílu
A on váhu mou

Až můj dům shoří
Neplačte nikdo pro mě
Byl jsem v bezpečí


Warning: include(../www/inc/footer-univ.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/18982/japan_cz/articles/index.php on line 323

Warning: include(): Failed opening '../www/inc/footer-univ.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php72/share/pear') in /data/www/18982/japan_cz/articles/index.php on line 323